Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України
Головна Pесурси Традиційні ресурси
логін: пароль: Реєстрація
ТРАДИЦІЙНІ РЕСУРСИ
пошук:

             Документний фонд Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського на 01.01.2015 року складає 573 066 одиниць зберігання на традиційних та електронних носіях інформації. Фонд універсальний, 50 % якого -  фахові видання, 10 % - рідкісні та цінні видання ХVІІІ-ХХ ст. У фонді зберігаються енциклопедії, довідники, словники, монографії, підручники та посібники, навчально-методичні матеріали, результати наукових досліджень з актуальних педагогічних і психологічних питань. Широко представлено також праці з філософії, історії, мовознавства  та літературознавства, художня література та ін.

 Щорічні надходження до бібліотечного  фонду - близько 11 000 документів.

             Упродовж 2002-2003 рр. родиною В. О. Сухомлинського до бібліотеки  було передано 3393 прим. документів, а саме: твори, матеріали про життя й діяльність педагога, видані українською та 50-а мовами світу, відео- і фотодокументи, зібрані після смерті видатного педагога. Ця колекція послужила основою для відкриття в березні 2003 р. у структурі бібліотеки читального залу Фонду В. О. Сухомлинського.

             У 2013 р. сформована колекція з видань, подарованих ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського президентом Національної академії педагогічних наук України В. Г. Кременем. Обсяг колекції складає 634 примірники українською та російською мовами.

               У документному фонді виокремлено підфонди:

   Створена повнотекстова база з  1051 рідкісних видань XVIII - початку ХХ ст. (до 1917 р.). Доступ до них наданий у локальної мережі бібліотеки (у медиацентрі головного приміщення та читальному залі філії):

      Інформація про рідкісні видання підручників відображена в каталозі «Підручники і навчальні посібники (1748-1917 рр. з фондів Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського для початкових і середніх навчальних закладів)»;

      Інформація про шкільні підручники в каталозі "Підручники і навчальні посібники з гуманітарних дисциплін для початкових і середніх навчальних закладів (1918 - 1945 рр.) з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського"

      Інформація про педагогічні та психологічні журнали ХІХ - поч. ХХ ст. зібрана в науково-бібліографічному покажчику «Журнали психолого-педагогічної тематики ХІХ - поч. ХХ ст. з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського».

           

  У фонді Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського зберігається понад 1000 назв періодичних видань українською, російською та іноземними мовами (1807-2015 рр.). Відомості про всі періодичні видання (газети або журнали), які отримує бібліотека, вводяться в електронний каталог (база даних «Періодика»). На даний час у каталозі відображено понад 800 назв періодичних видань. Електронний каталог (база даних «Періодика») постійно поповнюється новою інформацією. 

  Для отримання інформації про окремі назви журналів і газет через електронний каталог, слід натиснути на слово «журнали» або «газети», після чого з'явиться список журналів або газет в абетковому порядку з короткою інформацією про видання та зареєстровані надходження по роках:

       Передплачувані періодичні видання іноземних видавництв  

     Бібліотека щорічно отримує такі передплачувані та подарункові періодичні видання, зокрема фахові видання України, Російської Федерації і країн далекого зарубіжжя. Інформація постійно оновлюється.

       На 2016 рік бібліотека передплатила 120 назв періодичних видань України, Російської Федерації і країн далекого зарубіжжя.

       2014 р. - близько 390 назв.

       2013 р. - понад 430 назв .

       2012 р. - понад 450 назв.

       2011 р. - близько 450 назв.         

       2010 р. - близько 430 назв.                                

       2009 р. - понад 460 назв

Адреса:
м. Київ вул. М. Берлинського, 9
тел. (044) 467-22-14
dnpb@i.ua
Розроблено в:

tebenko.com